Späť

Prečo využiť služby copywritera?

Dozviete sa, že váš kamarát Marek sa vrhol do podnikania a založil si webovú stránku. Zabudli ste na presný názov, no pamätáte si, že ide o víno. Preto do Googlu naťukáte „kvalitné víno Pezinok“ a s očakávaním preskenujete prvú stranu. Na Mareka však nenarazíte. Nájdete ho po 10-tich minútach na siedmej strane Googlu, mieste, na ktoré by ste sa nikdy nepreklikali, keby ste nehľadali konkrétnu firmu.

Už s menším očakávaním stránku rozkliknete a vybehne na vás zhluk textu bez pointy, plno gramatických školáckych chýb, štylistických nezrovnalostí, nevidíte CTA prvok (call to action – podrobnejšie sme sa o ňom zmieňovali v tomto článku). Navyše, vzhľad, dizajn a jazyk webu nezodpovedá 21. storočiu. Víno si kúpite len preto, lebo Mareka osobne poznáte.

Buďte dobrý kamarát a pomôžte Marekovi. Odporučte mu kvalitný copywriting.

ČO JE COPYWRITING

premení návštevníkov na kupujúcich, pomôže s budovaním brandu, pritiahne novú klientelu, predáva pomocou textov, ktoré pre vás vytvorí

KultúraNázory / vyznanieInternetLetákyE-mailInštruktívnyPresvedčovacíInformatívny

Copywriting sa vo všeobecnosti definuje ako tvorba reklamného textu, ktorý má za cieľ predať produkt alebo službu. Je základným mantinelom efektívneho marketingu. Nevtieravo propaguje vás a váš biznis s jediným cieľom – primäť potenciálneho zákazníka k nejakej akcii, najideálnejšie ku kúpe bez toho, aby priamo kričal KÚP MA.

Služby copywritera sa vzťahujú v podstate na všetko, čo potrebuje reklamný text, či už sú to webové stránky, blogy, newslettre, e-mailový marketing, reklamné brožúry, katalógy, homepage, či sociálne siete.

PREČO TO NECHAŤ NA PROFESIONÁLA

Že si to viete napísať aj sami? To nepochybujeme, o svojej službe a produkte viete určite úplne všetko. Pravdepodobne by ste sa pustili do aktívnej propagácie, svoju sústredenosť namierili smerom k produktu a snažili sa ho klientom predstaviť v čo najlepšom svetle. Copywriter však vie, že toto nie je cesta.

Keď máte e-shop s matracmi, skúsený copywriter nebude písať o úžasných vlastnostiach tohto matraca. Napíše článok o bolesti chrbta a nespavosti, ktorým môžete predísť, napríklad, správnym výberom matraca a spomenie práve ten váš. Copywritera totiž zaujíma cieľový zákazník, jeho problém a ako by ho váš produkt vedel vyriešiť.

ČO TEDA VIETE ZÍSKAŤ S POMOCOU COPYWRITERA?

Nie každý dokáže napísať hodnotný text. Ako viem, že je copywriter kvalitný?

  1. Chápe problém koncového zákazníka a vie, aké riešenie mu váš produkt dokáže ponúknuť. Spraví si dostatočný rešerš a svoj jazyk prispôsobí cieľovej skupine. Týmto spôsobom osloví veľké množstvo ľudí a pomôže vám predať sa.
  2. Vie, ako napísať text bez ničnehovoriacej omáčky, výstižne a pútavo. Ovláda storytelling – pointu vyrozpráva pomocou zaujímavého, ľahko pochopiteľného príbehu. Textu tak budú rozumieť všetci, nielen 20 % populácie, ktorá sa vášmu biznisu venuje.
  3. Chápe princípy SEO (Search Engine Optimization) a zvolí také kľúčové slová, aby bola stránka príťažlivejšia pre vyhľadávače a ideálne ste ju na Googli našli na prvej strane. V dnešnej netrpezlivej dobe sa používatelia potrebujú čo najrýchlejšie dostať k tomu, čo potrebujú. Čím vyššie vo vyhľadávaní je web umiestnený, tým viac ľudí naň klikne.
Prekliknú na 2.stranuSprávanie ľudí pri vyhľadávaní v GoogleZostávajú na 1.strane

KDE NÁJSŤ ČLOVEKA NA COPYWRITING?

Máte viacero možností. Copywritera môžete kontaktovať sami prostredníctvom online inzercie alebo cez sociálne siete – čo sa týka kariérneho odvetvia, najužitočnejšou je sieť LinkedIn. Takto je celá spolupráca od komunikácie až po výsledné pripomienkovanie čisto vo vašej réžii.

Druhou možnosťou je objednanie si služieb od marketingovej alebo SEO agentúry, ktoré majú takýchto ľudí zazmluvnených. Neprídete s copywriterom priamo do styku, spoluprácu podľa vášho zadania zastrešuje agentúra. Môže to byť správnym riešením z hľadiska nájdenia toho ideálneho prieniku – najmä ak sa rozhodnete obrátiť sa na profesionálov s vytvorením alebo nakopnutím vašej webovej stránky. Copywriter tak vie, s akým dizajnom webovej stránky pracuje a prispôsobí tomu celý text.

(Nielen) s copywritingom ušitým na mieru vám vieme pomôcť aj u nás v agentúre. Chápeme, že nie každý má presnú predstavu o konkrétnom výsledku, preto vás radi nasmerujeme a nájdeme spoločný konsenzus. Sme tu pre vás.

HUNGRY FOR MORE
PREČÍTAJTE SI VIAC Z NAŠICH ČLÁNKOV.