PODPORA
KREATÍVA
STRATÉGIA
ANALÝZA

ONLINE MARKETING

Máte krásny premyslený dizajn manuál, funkčnú a príťažlivú webstránku a hotovo? Nie, to je iba polovica úspechu. Potrebuje, aby vašu stránku našli a navštívili ľudia. Akí ľudia? Hocijakí to byť nemôžu, potrebujete osloviť a zaujať ľudí, ktorí naplnia vaše ciele... nakúpia, prihlásia sa, zaregistrujú sa, prispejú na projekt, odporučia vašu stránku známym a pod. ...a ako takých ľudí nájsť a osloviť? Na to slúži online marketing. Podľa povahy vášho projektu je potrebné nastaviť optimálne zloženie online nástrojov, ktorými dosiahneme najefektívnejšie využitie prostriedkov a potenciálu. Medzi tieto nástroje patrí:

PPC (pay per click – platíte za klik ) reklama – je nástroj, ktorý predáva. Pokiaľ si chcete zabezpečiť vysokú návštevnosť webu a realizovanie predaja, PPC vám zabezpečí presné zacielenie zákazníka v internetovom prostredí cez kľúčové slová, cez facebookové profily a pod. Za túto reklamu platíte vždy, keď užívateľ klikne na reklamný spot. Výhodou je, že si sami regulujete, koľko chcete na kampaň minúť, nástup kampane je okamžitý a môžete predávať hneď, prípadne kampaň okamžite zastavíte. Reklama sa zobrazuje na Google, na Facebookových účtoch a vo forme grafických banerov na rôznych webových stránkach. Aj s týmto vám vieme pomôcť. Google Adwords sú systémy umožňujúce zobrazovanie reklamy vo vyhľadávaní na Google a na sieti jeho partnerských webov. Funguje na princípe dobíjania kreditu. To, či sa návštevnosť a správanie ľudí na vašom webe vyvíja správne, zistíme vďaka nástroju Google analytics.

Email marketing je často používaný nástroj komunikácie so zákazníkmi, upevňuje vzťahy a zvyšuje lojalitu Vašich zákazníkov. Poslúži na posielanie pravidelných informácií, upozornenie na aktuálne predajné akcie alebo odkaz na nové informácie napr. na webovej stránke. Vieme vám pomôcť navrhnúť koncept celého newslettra / emailu, pútavý text, vhodnú grafiku aj celkový vizuál. Na základe analýzy potom vieme vyhodnotiť mieru otvorenia emailu a kliknutia na článok alebo ponuku.

POSTUP PRI TVORBE ONLINE MARKETINGU

  1. Vypracovanie analýzy vášho produktu – aká je vaša cieľová skupina, pozícia na trhu, konkurencia a pod. Na základe toho zadefinujeme kľúčové slová a cieľovú skupinu zákazníkov
  2. Pokiaľ ešte nemáte webovú stránku, vytvoríme vám ju
  3. Nastavenie optimálnej internetovej kampane
  4. Analyzovanie a testovanie – prvé dni po spustení sledujeme štatistické výsledky, úspešnosť kampaní, správanie zákazníkov na webstránke.
  5. Na základe štatistiky zoptimalizujeme kampane, aby sme dosiahli maximálnu efektivitu použitých finančných prostriedkov.

SOCIAL MEDIA MARKETING

Človek je tvor spoločenský, vaša značka by mala mať Facebook, Instagram, LinkedIn. Zaujmite potenciálnych zákazníkov kvalitnou komunikáciou a presne mierenými reklamami tam, kde sú aktívni. Na sociálnych sieťach.

Ľudia denne odosielajú fotografie na Facebook či Instagram, pridávajú referencie na LinkedIn, pripínajú obrázky na Pinterest. Profesionálna správa sociálnych sietí a efektívna komunikácia s fanúšikmi a followermi je frontom, na ktorý by sa mala zamerať každá úspešná spoločnosť.