Späť

Prečo si kúpiť web od Sharkani?

Asi každý, nielen začínajúci podnikateľ, prechádza dilemou, či investovať do tvorby webu so špecialistami z oboru, alebo sa snažiť niečo ušetriť a urobiť si web svojpomocne. Čím menej skúseností s tvorbou webu podnikateľ má, tým viac času musí investovať napríklad do samovzdelávania a nakoniec pochopí, že nie je schopný dotiahnuť svoj projekt do úspešného finále a v konečnom dôsledku je aj tak prinútený investovať do profesionálneho riešenia.

Ak by sa aj podarilo web rozbehnúť svojpomocne, neskôr si rast podnikania vyžiada zmeny na webe, ktoré už bez profesionálov nezvládnete. Následne sa vám to vráti v podobe prípadnej nekompatibility a vysokého predraženia.

Lacné riešenia, kde si jednoducho vyskladáte web cez platformu postačia, ak od webu neočakávate výkon a nevadí vám, že bude rovnaký ako tisíce ďalších. Z nášho pohľadu sú to však vyhodené peniaze. To si radšej založte profil na Google my Business.

KEDY SA TEDA OBRÁTIŤ NA PROFESIONÁLOV?

Vtedy, ak je váš čas vzácny a vo výsledkoch vyhľadávania nechcete splynúť s konkurenciou. Chcete, aby web korešpondoval s vašou značkou a bol pripravený na výzvy budúcnosti.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ?

To je ďalšia dilema. Dôležitá otázka: ktorá firma je pre mňa tá správna? Zorientovať sa vo svete web developerov a digitálnych agentúr nie je jednoduché. Trh ponúka široké portfólio z daného segmentu, no všade narazíte aj na pseudo profesionálov.Ja si síce nedovolím určiť, ktorí nimi sú, no rád by som vás v nasledujúcich riadkoch presvedčil o našej profesionalite a kvalite služieb.

Zároveň tieto body slúžia ako návod, čo všetko by ste mali spolu so serióznou ponukou čakať od potencionálneho dodávateľa.

ČO DOSTANEM OD SHARKANI?

 1. Poskytujeme kompletné riešenie vášho webu podľa potrieb a zamerania (prezentačnú formu stránky, e-shop, blog, portfólio).
 2. Neobyčajné riešenia s dôrazom na jedinečnosť dizajnu, ktorá sa ukrýva v najmenších detailoch. Fokus na UI/UX dizajn,ktorý prináša na stránke intuitívne, príjemné a jednoduché odovzdávanie potrebných informácií užívateľom.
 3. Responzivitu, ktorá zaručí správne zobrazenie bez ohľadu na veľkosť obrazovky. Dizajn prispôsobený zariadeniam, operačným systémom a prehliadačom (mobil, tablet, laptop, Windows, iOS, Android naprieč prehliadačmi ako Google Chrome, Safari…).
 1. Optimalizáciu rýchlosti, ktorá má okrem iného aj priamy vplyv na výsledky vyhľadávania na Google, a tiež na mieru okamžitých odchodov.
 2. CMS – redakčný systém, ktorý vám umožňuje editovať stránku interne.
 3. Kompatibilitu vďaka systému WordPress.
  Vaša stránka bude pripravená na výzvy budúcnosti a rast vášho podnikania, pretože je plne kompatibilná s riešeniami, ktoré časom môžete potrebovať. Takže ak budete postupne stránku rozširovať o e-shop, newsletter, rezervačný systém, platobnú bránu alebo ako veľa e-shopov, ktoré v poslednom čase rozšírili spôsob prepravy o službu Zásielkovňa, nehrozí, že vám niekto povie, že to treba celé prerobiť.

Ďalšie plusy systému WordPress sú:

 • celosvetovo pod ním beží viac ako 35 % webových stránok,
 • je zadarmo,
 • je SEO friendly,
 • je jednoducho upravovateľný,
 • je bezpečný,
 • je ľahko manažovateľný,
 • má obrovskú komunitu užívateľov, čo zabezpečuje silný tlak na kvalitný support a aktualizácie.
 1. Licencie. Vaša stránka bude postavená na DIVI s doživotnou zákazníckou podporou a aktualizáciou. Všetky licenčné kľúče vám ostanú, aj keď sa naše cesty rozídu.
 2. Ročnú starostlivosť, vďaka ktorej vám zabezpečíme kvalitný hosting a starostlivosť o web, takže nemusíte dávať pozor na aktualizácie, bezpečnosť, zálohu, exspiráciu domény, dostatok priestoru na serveri, ani e-mailové schránky. Pravidelne dostanete report, aby ste vedeli, čo všetko sa na stránke aktualizovalo a v akej je kondícii.
 3. Zálohu celej webstránky a obnovenie 14 dní dozadu.
 4. Základnú SEO optimalizáciu stránky, ktorá vám ušetrí peniaze a prinesie výsledky v organických výsledkoch vyhľadávania. Obsahuje množstvo funkcionalít, ako je kontrola nefunkčných odkazov, konfigurácia kľúčových slov, kompletné zhodnotenie stránky – SEO RANK, vďaka ktorému viete, čo ešte zlepšiť.
 5. Analytiku stránky. Cez Google analytics viete v reálnom čase a za konkrétne obdobie sledovať:
  • návštevnosť stránky, počet otvorených podstránok, priemerné trvanie návštevy, bounce rate – mieru okamžitých odchodov,
  • demografické a geografické údaje o návštevníkoch,
  • zdroje návštevy – aké zariadenie používali pri návšteve webu, cez aký prehliadač prišli,
  • či prišli cez vyhľadávanie, alebo zadali priamo názov webu do prehliadača, alebo klikli na reklamu – či urobili následne nejakú konverziu/kúpu,
  • tok správania na webe – aké podstránky si preklikávali, aké akcie na nich urobili, ktoré podstránky sú najnavštevovanejšie.

  Vaša stránka prinesie ďalšiu pridanú hodnotu: zdroj údajov o návštevníkoch. Vďaka tomu budete napríklad vedieť, kde vylepšovať UI/UX, ale aj lepšie cieliť reklamu.

 6. Optimalizovanú stránku 404, ktorá zabezpečí, že užívatelia, ktorí nenašli to, čo hľadali, budú navedení správnym smerom.Samozrejme, zaeviduje nefunkčné linky a umožní nám ich v rámci SEO optimalizácie opraviť.
 1. Bezpečnosť stránky, ktorá je zabezpečená kvalitným hostingom, zálohou, SSL certifikátom, dvojitou autentifikáciou, skenerom škodlivého softvéru, firewall, funkcie detekcie zneužitia a hodnotenia hrozieb. V prípade narušenia alebo pri pokuse oň dostanete notifikáciu na svoj e-mail.
 2. Pomoc s vypracovaním GDPR a obchodných podmienok. Samozrejmosťou je funkčný súhlas s používaním cookies.
 3. Tvorbu obsahu, ktorá zahŕňa okrem copywritingu aj tvorbu samotného obsahu podľa požiadaviek, produkciu, postprodukciu fotografií a videí na mieru alebo doilustrovanie z fotobanky.
 4. Maličkosti, ktoré sa často nespomínajú. Ako iste viete, detaily veľakrát rozhodujú a tvoria rozdiel medzi bežným a jedinečným, alebo medzi kvalitou a kvantitou.
  Tu sú niektoré z nich:Ikony
  Typografia
  Vizuálna hierarchia
  Coming soon page | Under construction page
  Tmavý režim
  Google maps
  Zdieľanie pre sociálne siete
  Názov stránky
  Favicon
  Optimalizácia obrázkov
  Licencované fotky
  Admin prostredie
  Loginy pre viacero editorov
  Login page
  Optimalizácia trvalých odkazov
  Jazykové mutácie
 1. Profesionálne služby nášho SHARKANI tímu
  Náš profesionálny tím pristupuje k návrhom komplexne a nič nenechá na náhodu. Zárukou jedinečnosti je kreativita, technické zručnosti a dlhoročné skúsenosti v seniornom podaní. Na zadaní pracuje kreatívny tím v obore: Grafický dizajnér, Copywriter, Web developer, pod dohľadom Art directora a projektového manažéra. Vďaka tímovej spolupráci garantujeme dodržané termíny v nadštandardnej kvalite.

Kvalitný výsledok je naša priorita. U nás tomu hovoríme štandard. A toto všetko zahŕňa:

 • Analýza a prieskum propagovanej oblasti.
 • Dôkladné spracovanie obsahu | pravopis, štylizácia, kadencia informácií.
 • Premyslená štruktúra webu formou wireframe.
 • Kreatívny návrh vizuality definujúci primárne a sekundárne prvky dizajnu s ohľadom na daný segment, či zohľadnenie firemnej identity.
 • Grafické spracovanie dizajnu a príprava podkladov pre web developera.
 • Spracovanie dizajnu web developerom | desktop verzia, mobilná verzia, responzivita.
 • Dôsledné testovanie na všetkých zariadeniach | mobil, tablet, laptop, operačné systémy Windows, iOS, Android.
 • Zverejnenie stránky.

Verím, že okrem predstavy, ako weby robíme my, ste si z článku odniesli aj veľa vďačných informácií, ktoré vám budú nápomocné pri hľadaní vhodného dodávateľa. Ak nechcete strácať čas vyžiadajte si od nás cenovú ponuku.

HUNGRY FOR MORE
PREČÍTAJTE SI VIAC Z NAŠICH ČLÁNKOV.