Späť

Najlepšie aplikácie na kreslenie pre každý typ ipad umelca

S týmito aplikáciami vaša Apple Pencil môže v skutočnosti nahradiť reálnu ceruzku.

Na kombinácii Apple iPad Pro a Apple Pencil 2 je niečo unikátne, inštinktívne, čo vás núti k tomu, že chcete okamžite kresliť. Množstvo skvelých aplikácií, ktoré vzniklo, keď prišiel na trh Apple Pencil a iPad Pro ovplyvnilo profesionálnych grafických dizajnérov natoľko, že zahodili Wacom alebo Windows a prešli na značku Apple. Pokiaľ ste občasný zanietenec alebo ste profesionálny umelec, tak vám prinášame aplikácie, ktoré by ste mali vyskúšať.

VŠEOBECNE NAJLEPŠIE

SAVAGE INDUSTRIES PROCREATE

Keď začínate ako digitálny umelec na iPad OS, Procreate je názov, ktorý budete počuť neustále. Má to svoje opodstatnenie. Procreate je plne vybavená kreatívna appka, prepchatá profesionálnymi funkciami. Môžete si do nej importovať štetce (brushes) a vytvoriť si svoje vlastné. Môžete upravovať (editovať) čokolvek od textúry, dynamiky a prítlaku kriviek. Všetko je intuitívne a účelové. UI je navrhnuté špeciálne pre Apple Pencil. Nie je to samostatná aplikácia, ktorá je priamo v iPad OS. Je to účelovo zostrojené mobilné umelecké štúdio pre profesionálov a je to veľmi jednoduché, naučiť sa s tým pracovať.

NIEČO PRE TRADICIONALISTOV

CELSYS CLIP STUDIO PAINT

Clip Studio Paint je taká stará dobrá klasika využívaná najmä ilustrátormi japonskej mangy. Žiadna iná aplikácia nie je taká mocná a prispôsobiteľná. Je skvelá pre prácu s linkami, kolorovaním alebo čímkoľvek, čo by bolo inak potrebné vytvoriť v digitálnom štúdiu. Bola vytvorená pre pracovnú plochu. Interface je plný malých gombíkov a vyskakovacích (pop-up) nenu, ktoré nefungujú tak dobre, ako na pracovnej ploche.

Toto by boli dosť veľké chyby, pokiaľ by Clip Studio Paint nebolo také skvelé ako nástroj na umeleckú tvorbu. Dynamika štetca je ohromujúca. Dokáže vytvoriť jedny z najčistejších, najjemnejších a najkonzistnejších línií, ktoré ste kedy videli. Výborné je, že táto aplikácia je na pol roka zadarmo.

PRE TÝCH, ČO SI RADI ROBIA POZNÁMKY

GINGER LABS NOTABILITY

Aj tvorba poznámok je svojím spôsobom umenie. Nie je to ako písať si na okraje písacích blokov, ale táto aplikácia robí všetko ešte lepšie. Niekedy potrebujete nejakú aplikáciu, ktorú si viete prispôsobiť pre svoje vlastné potreby. Aplikácia Notability je výborná, lebo dokáže organizovať poznámky podľa kategórií a tým pádom je to jednoduchšie s nimi pracovať a vytvárať komplexnejšie poznámky ( žurnalistika, brainstorming alebo plánovanie projektov) a aj dynamika písania je dostatočne svižná, plynulá.

Písanie na sklo namiesto papiera je rozhodne niečo, na čo je potrebné si zvyknúť. Apple Pencil vám nedodá ten pocit písania, keď sa pero škriabe o papier, ale raz, ak si už na to zvyknete, tak to budete chcieť robiť stále. Notability premení váš iPad Pro na nikdy sa nekončiaci papierový blok.

PRE GRAFICKÝCH DIZAJNÉROV

PICTA GRAPHIC

Grafický dizajn je o niečo iný, než ilustrovanie, či maľovanie. Nie je to celé len o líniách a dynamike štetca. Často potrebujete pracovať s vektormi, ktoré sa dajú transformovať do obrovských veľkostí bez straty kvality. Vektorové umenie nie je vždy vhodné na detailné ilustrácie, ale je takým štandardom grafického dizajnu, najmä pre tvorbu logotypov. Picta Graphic má silné vybavenie so všetkými nástrojmi, ktoré potrebujete na tvorbu transformovateľných objektov.

ČOSKORO PRICHÁDZA

ADOBE FRESCO

Pamätáte si na film Pán prsteňov? Keď temný pán Sauron vytvoril prsteň, ktorý mal vládnuť Stredozemi ? Pokiaľ by chcel Saurom vládnuť namiesto toho aplikáciám na kreslenie, tak tým prsteňom by bolo Adobe Fresco. Aktuálne je v stave uzavretej Beta verzie. Adobe Fresco bude najdrahšou mesačne platenou aplikáciou spomedzi vyšsie uvedených, no zároveň aj najvšestrannejších.

Zdroje:
https://www.wired.com/gallery/best-ipad-drawing-apps/,
HUNGRY FOR MORE
PREČÍTAJTE SI VIAC Z NAŠICH ČLÁNKOV.