Späť

Ktorý internetový prehliadač je najbezpečnejší?

Pravda je, že internet sa stáva stále viac nebezpečným a je rozumné zvoliť si bezpečný prehliadač, ktorý vám zabráni ukradnúť a / alebo predať vaše najcitlivejšie údaje tretím stranám.

Odborníci na bezpečnosť testovali najpopulárnejšie prehliadače. Porovnali ich bezpečnostné funkcie, zásady ochrany osobných údajov, zraniteľné miesta a ďalšie informácie, aby zistili, ktorý prehliadač je najbezpečnejší v roku 2019. Prečítajte si náš článok, aby ste sa uistili, že používate najlepší dostupný prehliadač.

NAJBEZPEČNEJŠIE PREHLIADAČE:

 1. Tor: trojvrstvové šifrovanie; Vďaka sieti Tor sú vaše údaje anonymné a nečitateľné.
 2. Firefox : Udržuje vás v bezpečí bez zníženia rýchlosti.
 3. Chromium: Najlepšie funkcie prehliadača Google Chrome bez sledovania alebo predaja osobných údajov.

ČO ROBÍ PREHLIADAČ NEBEZPEČNÝM?

Zlý prehliadač môže mnohými spôsobmi ohroziť online zabezpečenie. Pri zvažovaní prehliadača, ktorý chcete používať, zvážte niekoľko vecí:

 • Slabé miesta v softvére: Hackeri môžu ukradnúť vaše údaje pomocou týchto zraniteľných prístupových bodov. Aj keď môžu byť opravené softvérovými záplatami, vývojári často nevedia o tomto probléme, pokiaľ ho počítačoví zločinci už nevyužijú. To znamená, že váš prehliadač môže byť nebezpečný niekoľko týždňov a niekedy aj rokov, kým vydá opravu.
 • Nebezpečné rozšírenia prehľadávača: Počítačoví zločinci ich môžu použiť ako most na ohrozenie zariadenia. V jednom prípade hackeri prenikli do Internetového obchodu Google Chrome. Čitateľom preto odporúčame, aby si v Google Chrome skontrolovali zoznam nainštalovaných rozšírení. Ak medzi nimi nájdete Nyoogle, Stickies, Lite Bookmarks alebo HTTP Request Header, tak ho urýchlene odstráňte.
 • Zaznamenávanie vašej online aktivity: Niektoré prehliadače, napríklad Google Chrome, zaznamenávajú vašu online aktivitua vytvárajú cielené reklamy. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne nebezpečné, ide o obrovské porušenie vášho súkromia.

NAJBEZPEČNEJŠIE PREHLIADAČE Z ROKU 2019

Na rozdiel od geometrických tvarov, ktoré sa striktne fixujú na línie, likvidné tvary ponúkajú možnosť kreativity a tvorby efektu pohybu. Vynechanie ostrých hrán, ako to bolo pri geometrii, nám dáva jemný a hladký efekt. V kombinácii s transparentnosťou, jasnými farbami, farebnými prechodmi a animáciami to bude veľmi pekný a často využívaný trend v roku 2020.

1. TOR

TOR
 • Uchováva vaše údaje v troch vrstvách šifrovania
 • Prechádza vašim internetovým prenosom cez sieť Tor, vďaka čomu ste úplne anonymní

 

Tor je na vrchole anonymných bezpečných prehliadačov.

Schválil ho dokonca Edward Snowden (americký oznamovateľ, ktorý v roku 2013 zverejnil vysoko utajované informácie od NSA). Tor neuchováva žiadne záznamy o vašej aktivite prehliadania. Vymaže aj vaše cookies po každej relácii.

Na druhej strane…
Tor stále nie je 100% bezpečný. Keď vaše dáta opustia sieť Tor, už nie sú šifrované. Preto je odporúčané používať Tor v spojení s vysoko kvalitnou VPN službou.

Pretože vaše údaje musia prejsť najmenej tromi uzlami skôr, ako sa dostanú na stránku, ku ktorej sa snažíte získať prístup, Tor môže spomaliť rýchlosť vášho pripojenia. Z tohto dôvodu ho neodporúčame, keď chcete streamovať video súbory alebo hrať online hry.

2. MOZZILA FIREFOX

firefox
 • Vysoko prispôsobiteľný
 • Blokuje sledovače
 • Časté opravy a aktualizácie

 

Na rozdiel od spoločnosti Google a iných technologických gigantov, nezisková nadácia Mozilla Foundation vaše osobné informácie nepredáva.

Takmer všetko vo Firefoxe je možné prispôsobiť vašim potrebám. Jeho komplexné bezpečnostné nastavenia vám pomôžu prispôsobiť si používanie, od blokovania sledovačov po skrytie vašej polohy. Hoci sa väčšina webových stránok pokúsi zistiť, kde sa nachádzate, Firefox nikdy nezdieľa vašu polohu bez vášho súhlasu.

Môžete prehliadať bez stopy pomocou súkromného režimu prehliadača Firefox, ktorý vymaže vaše prihlasovacie informácie, súbory cookie a históriu prehliadania ihneď po odhlásení. Súkromný režim tiež zablokuje všetky sledovače, ktoré sa pokúšajú zaistiť vaše pripojenie.

Mozilla vydáva pravidelné aktualizácie a záplaty na ochranu súkromia svojich používateľov. Ako prejav svojej oddanosti bezpečnosti ponúka každému, kto nahlási vážne zraniteľné miesto, 3 000 USD.

3. CHROMIUM

chromium
 • Neodosiela údaje spoločnosti Google
 • Zadarmo a open-source
 • Často opravený a aktualizovanýe

 

Čo je to chromium? Stručne povedané, je to bezpečná verzia prehliadača Google Chrome.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Google sleduje náš každý pohyb online. Zaznamenáva každý detail nášho prehliadania, nakupovania a podobne.

Na rozdiel od prehliadača Chrome prehliadač Chromium nesleduje vašu aktivitu pri prehliadaní ani neposiela do spoločnosti Google žiadne údaje. Je to open-source, takže môžete ľahko skontrolovať, či boli nahlásené zraniteľné miesta opravené.

Jeho rozhranie je takmer totožné s prehliadačom Chrome, takže je veľmi jednoduché prejsť na Chromium.

Musíte si však dávať pozor, aby ste prehliadač Chromium stiahli z overeného zdroja, pretože internetom sa šíria rôzne škodlivé programy s týmto názvom.

NAJLEPŠIE NOVÉ PREHLIADAČE

Vivaldi: Vivaldi je funkčný a flexibilný freewarový prehliadač zostavený a udržiavaný komunitou dobrovoľných programátorov.

Brave: Brave je bezplatný prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom založený na zdrojovom kóde prehliadača Chromium. Ponúka silné funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ako je automatická ochrana HTTPS. Dokáže načítať stránky až trikrát rýchlejšie ako prehliadač Chrome.

Epic: Epic je vždy v „režime súkromného prehliadania“. Ukončenie prehliadača spôsobí odstránenie všetkých údajov prehliadania. Vývojári spoločnosti Epic odstránili zo zdrojového kódu chrómu všetky sledovacie kódy Google.

Zdroje:
www.vpnmentor.com,
HUNGRY FOR MORE
PREČÍTAJTE SI VIAC Z NAŠICH ČLÁNKOV.