Článok o Black Hat SEO dostal aktualizáciu pre rok 2023 a nájdete ho na ecommercebridge.sk
Hovoríme o súbore praktík, ktoré sú v rozpore s etikou vyhľadávacích nástrojov. Používajú sa na zvýšenie hodnotenia webových stránok a pokúšajú sa obísť zaužívané postupy, ako sa vo vyhľadávaní dostať na vyššie pozície.
Používanie nekalých praktík so sebou vždy nesie aj riziká. Riskujete minimálne tieto tri veci:
Google vyslovene hovorí, že by ste sa mali vyhýbať duplicitnému obsahu. Vyhľadávacie algoritmy to môžu považovať za plagiátorstvo.
Neodporúča sa duplikovať svoje blogové príspevky, ani publikovať obsah niekoho iného. Ak už takáto situácia nastane, označte stránku ako „noindex“ a „nofollow “, aby ste zabránili negatívnemu vplyvu na SEO vašej webovej stránky.
Nadmerné používanie kľúčových slov v texte sa môže zdať ako dobrý nápad, ktorým by ste mohli posunúť váš článok/stránku na vyššie pozície vo vyhľadávaní.
Časté opakovanie konkrétneho výrazu však môže spôsobiť presný opak, a to taký, že publikum stratí záujem čítať, pretože sa mu bude zdať, akoby bol text napísaný robotmi a nie človekom
.Podobne je na tom tiež vkladanie irelevantných kľúčových slov do blogových príspevkov, ktoré ukazuje vyhľadávaciemu mechanizmu, že sa pokúšate oklamať algoritmus, aby ste umiestnili váš obsah čo najvyššie.
Umiestnite kľúčové slová na strategické miesta, ako sú:
Niekoľkokrát by ste ich mali zahrnúť aj do obsahu, no nezabudnite sa uistiť, že nepôsobia otravne a dávajú zmysel tomu, čomu sa článok venuje.
Takýmto textom sa nazýva text, ktorý je čitateľný pre vyhľadávače, ale nie pre používateľa. Tento spôsob sa používa na začlenenie irelevantných kľúčových slov, nadmerné používanie kľúčových slov (bod 2), alebo na skrytie odkazov na interné a externé stránky, ktoré by mohli pomôcť zvýšiť hodnotenie vo vyhľadávaní.
Možností, ako skryť text, je hneď niekoľko:
Názvom sa označujú stránky, ktoré presmerujú návštevníka na novú stránku bez toho, aby splnili alebo odpovedali na jeho vyhľadávací dopyt.
Slúžia na zvýšenie viditeľnosti a hodnotenia v SERP. Robia to tak, že prinútia koncového používateľa, aby na webovej stránke vyhľadal konkrétny odkaz, ktorý mu odpovie na otázku. Tým sa zvyšuje čas zotrvania na stránke, pretože používateľ verí, že objaví relevantný obsah.Ide o prax používania taktiky Black Hat SEO na webových stránkach konkurenta. Ľudia, ktorí praktizujú negatívne SEO, to nerobia preto, aby zvýšili svoje vlastné hodnotenie. Namiesto toho sa snažia degradovať stránky s vyšším hodnotením. Tieto útoky sú navrhnuté tak, aby poškodili dôveryhodnosť iných stránok a zničili ich vysoké hodnotenie.
Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu útočníci urobiť, keď spustia negatívny SEO útok, vrátane:
Nahlásenie Googlu pomáha zlepšiť kvalitu výsledkov vyhľadávania pre všetkých používateľov úpravou algoritmov tak, aby rozpoznali neetické SEO taktiky, zamedzili im a mohli tak penalizovať podobné stránky.
Presný návod, ako postupovať, pokiaľ objavíte takéto webové stránky, nájdete na blogu SEO špecialistu Stephena Hockmana.
Cybersquatting znamená registráciu domén podobných ochrannej známke alebo firme s jediným cieľom. Finančne sa obohatiť.
V našich končinách je známy prípad českého podnikateľa Zdeňka Kubíka.Začal jsem s tím relativně pozdě. Dlouho jsem si totiž neuměl představit, že někdo napíše špatnou adresu, nepozná, že není tam, kde být chtěl, a kliká dál. Měli jsme například doménu twiter.com. Koupili jsme ji za patnáct tisíc, prodali za čtvrt milionu dolarů. Twitter s jedním T totiž napíše jeden a půl milionu lidí měsíčně.
Pokiaľ sa chcete umiestňovať na čo najvyšších priečkach vo vyhľadávaní, oblúkom sa vyhnite nekalým SEO taktikám. Radšej píšte kvalitný, originálny a pútavý obsah. Ak si na to netrúfate, nie je hanba požiadať o pomoc skúseného copywritera. Viac na tému copywritingu sme sa venovali v našom článku PREČO VYUŽIŤ SLUŽBY COPYWRITERA?
Hovoríme o súbore praktík, ktoré sú v rozpore s etikou vyhľadávacích nástrojov. Používajú sa na zvýšenie hodnotenia webových stránok a pokúšajú sa obísť zaužívané postupy, ako sa vo vyhľadávaní dostať na vyššie pozície.
Ďakujeme. Kalkulácia aj so sprievodnými informáciami už je vo vašej emailovej schránke.
Cenová kalkulačka tvorby webovej stránky
Označte 1 možnosť
Jedna stránka (bez podstránok)
Do 5 podstránok
6 a viac podstránok
Označiť môžete viacero možností
Mobil
Laptop / desktop
Veľké obrazovky
Označiť môžete viacero možností
Kontaktný formulár
Newsletter
Online chat
Označiť môžete viacero možností
Copywriting
Fotografie na mieru
Jazykové mutácie
Orientačnú cenu tvorby vašej novej webstránky na mieru si nájdete na:
Popis | Informácie | Množstvo | Cena |
---|---|---|---|
Discount : | |||
Spolu : |
do našich blogových článkov sme pridali novú funkcionalitu, vďaka ktorej si jednoducho zmeníte režim čítania zo svetlého do tmavého režimu a naopak. Stačí kliknúť vpravo na ikonu.